aeromexim
 
wyszukaj        


  AEROMEXIM powstał w 1998 r i do dziś niezmiennie zajmuje się importem i sprzedażą sprzętu do lakierowania natryskowego, jako wyłączny polski dystrybutor produktów hiszpańskiej firmy AEROMETAL.
  Głównym profilem działalności firmy jest import i sprzedaż hurtowa pistoletów lakierniczych, filtrów oraz zespołów przygotowania powietrza do kabin lakierniczych, przewodów powietrza i farby, elementów łącznych, zbiorników oraz pomp membranowych i tłokowych do malowania oraz środków ochrony dróg oddechowych w lakierniach.

  Naszym głównym dostawcą jest AEROMETAL, jednakże przez prawie dziewięć lat istnienia na rynku wypracowaliśmy kontakty handlowe z rodzimymi firmami, tak by móc zaspokoić rozmaite potrzeby naszych klientów ( kompresory, kompletne instalacje pneumatyczne etc.) AEROMEXIM sprzedaje towary głównie dystrybutorom na terenie całego kraju, znajdując odbiorców w rozmaitych sektorach gospodarki ( lakiernie samochodowe, przemysł meblarski, tekstylny, cukierniczy, malowanie skór, malowanie ścian, elewacji, dachów etc.)

  Myślę, że głównym atutem naszej firmy jest jakość i szybkość serwisu, jaki gwarantujemy naszym klientom. Towary marki AEROMETAL mają dwu, a niektóre nawet trzyletnią gwarancję, natomiast nasza firma prowadzi stały magazyn części zamiennych, zapewniając natychmiastowe naprawy sprzętu.

  Naszym klientom zapewniamy ciągłość dostaw, natychmiastową dostawę towaru (Poczta Polska, DHL Express lub firma kurierska z którą współpracuje kontrahent). Przy zamówieniu powyżej 1500 PLN netto, wysyłamy towar na własny koszt.

  Asortyment naszej firmy możecie Państwo obejrzeć w naszej ofercie, ponadto służymy pomocą i doradztwem w kontaktach telefonicznych jak również drogą elektroniczną lub podczas wizyt bezpośrednich u klienta w celu prezentacji towaru.

Życząc sukcesów handlowych zapraszamy Państwa do bezpośredniej współpracy.Z HISTORII AEROMETAL S.A.


  W siedzibie AEROMETAL, w Parets del Valles pod Barceloną jest jedyne w Europie muzeum aerografii. Przez wiele lat zbierana ekspozycja pokazuje jak zmieniał się "świat aerografii" na przestrzeni lat. Pokazuje też bogatą historię rodzinnej firmy, która od ponad 80 lat zajmuje się produkcją sprzętu do lakierowania natryskowego...
  AEROMETAL S.A. jest pionierem w dziedzinie produkcji urządzeń do aerografii w Europie. Niewiele firm na świecie podtrzymując tradycje rodzinne może poszczycić się ponad 80-cio letnią historią. Pradziadek obecnego właściciela firmy D. Antonio Lopez będąc pasjonatem nowości technicznych w pierwszych latach XX w. założył fabrykę "Mała Mechanika", która początkowo zajęła się produkcją drobnych części do maszyn do pisania i liczenia i kas rejestrujących. Kilka lat później opatentowano i rozpoczęto produkcję liczników wody. W 1920 r, kiedy w Europie zaistniała aerografia rozpoczęto produkcję pistoletów do malowania o nazwie VICTORIA, które jako marka osiągną z czasem znaczenie światowe. W zbiorach muzeum znajduje się pistolet z tamtych lat.

  Zainteresowanie aerografią było pasją D. Antonia, toteż stale modernizował i projektował nowe typy pistoletów i urządzeń lakierniczych. Trudnym okresem dla firmy były lata 30-te ( wojna cywilna), kiedy główna produkcja AEROMETALU została wstrzymana, natomiast produkowano części balistyczne. Po wojnie w latach 40-tych D. Antonio Lopez wraz z synami Juanem i Augustem bardzo aktywnie działał na rzecz odnowy firmy. AEROMETAL rozwijał się. Przedsiębiorstwo rozrastało się, wzrastały też potrzeby związane z powierzchnią i ilością zatrudnianych osób. Marzenia powoli przeistaczały się w rzeczywistość, która zapowiadała wielką przyszłość w dziedzinie aerografii, techniki do niedawna zupełnie nieznanej ani w Hiszpanii, ani w Europie. W latach 60-tych fabryka przeniosła swoją siedzibę, w której funkcjonuje do dziś. Na kolejnych 30 lat zyskała też nowych właścicieli - synów D. Antonia Lopez. Lata 90-te to nowy etap w życiu AEROMETALU, trzecie pokolenie rodziny Lopez wciąż wprowadza nowatorskie rozwiązania techniczne do nowych modeli pistoletów, rozpoczyna się również eksport hiszpańskiego produktu. Dziś AEROMETAL jest znaną marką eksportowaną z powodzeniem do ponad 40 krajów w Europie, obu Amerykach i Azji.

  Będąc przedstawicielami AEROMETALU w Polsce, jesteśmy bardzo dumni, że możemy kultywować prawie 90-cio letnią tradycję wspaniałej firmy rodzinnej na naszym rynku. Współpraca z obecnym kierownictwem firmy układa się bardzo pomyślnie i trudno już dziś powiedzieć czy efekty promowania marki AEROMETAL w Polsce, przekładają się na przyjacielskie stosunki z rodziną Lopez, czy odwrotnie - dzięki swego rodzaju zażyłości w naszych kontaktach, czując się członkami rodzinnego przedsiębiorstwa możemy budować prężnie działającą sieć sprzedaży w Polce z przełożeniem na setki zadowolonych użytkowników sprzętu AEROMETAL.
FOTOGALERIA
Założyciel firmy D. Antonio Lopez na tle budowanej fabryki przy ul. Sanjurjo w Barcelonie.

Lata 50-te. Pistolety AEROMETAL w powszechnym użyciu .W latach 60-tych tysiące bardzo popularnych samochodów RENAULT "4x4" lakierowano pistoletami AEROMETAL. Auto koloru zielonego ( prawie wszystkie malowano na zielono) stało się samochodem bardzo popularnym, jego produkcja osiągnęła pułap 1 miliona sztuk rocznie.Te zdjęcia pokazują historię firmy AEROMETAL od "Małej Mechaniki" do dziś.Prezes AEROMETAL S.A. obok prezesa AEROMEXIM.


Pistolety AEROMETAL.

Muzeum aerografii w siedzibie firmy AEROMETAL.

Start      |      Oferta      |      O firmie      |      Kontakt